به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، قائم مقام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری استقلال نسبی این بخش در استفاده از زیرساخت مسیر ، سرعت بالا و دینامیک بودن مسیرهای هوایی را از ویژگی‌های برتر صنعت هوایی در دنیا اعلام کرد و افزود : بدون شک حمل و نقل هوایی از نظر هزینه مصرفی کاملا دارای یک فضای رقابتی است و به تصور من در آینده‌ای نزدیک به ارزان‌ترین مدل حمل و نقلی در کشور نیز تبدیل خواهد شد ، چرا که گسترش روز‌افزون و عدم نیاز آن به زیرساخت در مسیر ، استفاده از این بخش را اقتصادی و ارزان خواهد کرد .

آرش خدایی در تشریح مأموریت‌ها و بدنه سازمان هواپیمایی اظهار داشت : از آنجایی که صنعت هواپیمایی در خدمت آحاد مردم قرار داشته و فعالیت می‌کند باید بگوییم نقشی حاکمیتی برای حفظ حقوق مردم و اهمیتی دوچندان پیدا کرده و عملکرد آن بسیار پیچیده می‌شود چراکه حافظ حقوق مردم بوده و در این راستا ایفای نقش می‌کند .

خدایی در ادامه با بیان اینکه سازمان هواپیمایی به عنوان نماینده مردم و حاکمیت در این صنعت عمل کرده و رعایت حقوق مردم وظیفه اصلی آن به شمار می‌رود گفت : سازمان هواپیمایی سازمانی حاکمیتی بوده و از ارائه خدمت به شهروندان نفع مادی نمی‌برد و در حقیقت این سازمان فارغ از هر نوع ملاحظه‌ای ، صلاح و سیاست کلان کشور در بخش هوایی را سنجیده و برمجموعه صنعت هوایی به گونه‌ای نظارت می‌کند تا خروجی جز رعابت حقوق مسافرین و همگرایی با سیاست‌های توسعه‌ای کشور در بر نداشته باشد .

وی همچنین بیان کرد : از آنجایی که صنعت حمل و نقل هوایی امری بین‌المللی محسوب می‌شود پس سازمان هواپیمایی کشوری علاوه بر تعهدات ملی دارای تعهدات بین‌المللی نیز بوده و به عنوان نماینده ایران پاسخگوی جامعه هوایی بین المللی (سازمان هوانوردی غیر نظامی بین‌المللی یا ایکائو) خواهد بود تا هواپیماهای کشور در جهان به رسمیت شناخته شده و از سویی دیگر اعتماد لازم جهت انجام پروازهای عبوری از فراز ایران در عرصه بین‌امللی ایجاد شود .

به گفته این مقام مسئول سازمان هواپیمایی موظف است علاوه بر رعایت الزامات ملی ، قوانین بین المللی در حوزه حمل و نقل هوایی را از ایکائو دریافت و در صورت صلاح کشور، آن‌ها را به الزام ملی تبدیل کند و از سویی دیگر اگر این قوانین به مصلحت ایران تشخیص داده نشد ، تغییر در شیوه اجرای آن را به ایکائو اعلام کند .

قائم‌مقام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه قانون هواپیمایی در سال ۱۳۲۸ در کشور به تصویب رسید گفت : این قانون قدیمی ولی بسیار مترقی بوده که در بردارنده الزامات و چارچوب کلی مربوط به هواپیمایی غیرنظامی در کشور است ، طبق این قانون معاون وزیر راه و شهرسازی رئیس سازمان معرفی شده که صلاحیت وی نیز باید از سوی هیئت وزیران تأیید شود .

 

 

خدایی در ادامه سخنان خود شورای عالی هواپیمایی کشوری را بالاترین مرجع سیاست‌گذاری در تصمیم‌گیری‌های کلان صنعت هواپیمایی اعلام کرد و گفت : نماینده وزارتخانه‌های مرتبط با عملکرد حوزه هوایی و سازمان‌ برنامه و بودجه در این شورا حضور دارند که سیاست‌گذاری‌های کلان ، صدور و تعلیق برخی مجوزهای سطح بالا مانند تأسیس و یا لغو خطوط ایرالاین‌ها منوط به تصمیم این شورا خواهد بود . سازمان هواپیمایی کشوری تا اوایل دهه ۸۰ علاوه بر نقش حاکمیتی خود مسئولیت خدمات ناوبری هوایی و بهره‌برداری از فرودگاههای کشور را نیز برعهده داشت که با توجه به ایجاد الگوهای جدید در دنیا و ضرورت سپردن ارائه خدمات به بخش‌های چابک‌تر و غیرحاکمیتی این وظایف تصدی‌گری را رها ساخت .

تشریح وظایف دفتر گواهینامه‌ها ، امتحانات و امور پزشکی سازمان هواپیمایی کشوری

این مقام مسئول با بیان اینکه با توجه به چالش‌های موجود در امر ارائه خدمات و نظارت همزمان بر آن‌ها و اهمیت مسائل مربوط به کیفیت خدمات چندی بعد بخش ارائه خدمات ناوبری هوایی و بهره‌بردرای از فرودگاه از سازمان جدا شده و در قالب یک شرکت دولتی آغاز به کار کرد .

قائم‌مقام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه خوشبختانه این سازمان از جهت توان نظارت و اعمال حاکمیت جزو رتبه‌های بالا در دنیا قرار دارد گفت : به شکل دقیق باید گفت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و یا هیچ‌ یک از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات هوایی زیرمجموعه سازمان هواپیمایی نبوده (یعنی سازمان دارای هیچ نوع انتفاعی در آن‌ها نیست) ولی تحت نظارت این بخش مشغول به فعالیت است .

جایگاه حمل و نقل هوایی در توسعه و اقتصاد کشور

خدایی در بخش دیگری از سخنان خود حمل و نقل هوایی را نوعی تسهیل‌گر برای ایجاد رونق در سایر صنایع موجود در کشور دانست و گفت : درحقیقت تمامی مدهای حمل و نقلی به هم رساننده مصرف کننده و منابع بوده و باعث رونق صنایع در مقاصد گوناگون می‌شوند . حمل و نقل هوایی نسبت به سایر مدهای حمل و نقلی دارای امتیازهای فراوانی بوده که قطعا در صورت نبود آن خللی در بهره‌مندی افراد از امکانات جامعه ایجاد خواهد شد ، به عنوان مثال با وجود آنکه در این حوزه زیرساخت مسئله‌ای مهم به شمار می‌رود ولی درمدهای دیگر برای ایجاد زیرساخت به هزینه و عملیات اجرایی فراوانی از جمله جاده‌سازی و ریل‌گذاری نیاز داریم در حالی که برای برقراری پرواز علاوه بر ناوگان به دو پایانه مبدأ و مقصد نیاز خواهد بود .

این مقام مسئول با تأکید براینکه اگر عملیات اجرایی انجام شده در حوزه جاده ای و ریلی اقتصادی نباشد تمامی هزینه‌های مصرف شده به هدر می‌رود گفت : این درحالی است که در حوزه حمل و نقل هوایی چنین اتفاقی روی نداده و محدودیتی در انجام پروازها در خطوط و مسیرهای مختلف و حذف مسیرهای غیراقتصادی و ایجاد مسیرهای کارآمد وجود ندارد .

 

 

 

قائم مقام رئیس سازمان هواپیمایی کشور همچنین با اشاره به این مطلب که آزاددسازی نرخ بلیت در بخش حمل و نقل هوایی باعث ایجاد عدالت در این حوزه شده است گفت : قطعا ترکیب تنوعی قیمت بلیت در بازار باعث تعدد و توزیع سفرها در روزهای گوناگون سال و ماه شد ، که خود رونق بخش‌های اقتصادی مختلف در مقاصد گوناگون کشور را در تمامی ایام سال به همراه خواهد داشت . با آزادسازی نرخ بلیت ، صنعت هوایی در دهک‌های پایین جامعه نفوذ پیدا کرده که به معنی توسعه صنعت و در نهایت ارزان‌تر شدن آن خواهد بود .

وی با تأکید بر اینکه بدون شک تنوع قیمتی در ارائه بلیت هواپیما باعث شد تا دهک‌های غیربرخودار نیز از این فرصت استفاده کرده و از آن بهره‌مند شدند گفت : خوشبختانه صنعت حمل و نقل هوایی ایران در جهان امروز صنعتی آبرومند بوده و بسیاری از کشورها بهبود و توسعه آن را دیده و به آن اعتماد دارند .

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود از رشد پایدار ۱۰ درصدی حمل و نقل هوایی طی ۴ سال گذشته در کشور خبر داد و گفت : حمل و نقل هوایی در برخی از بازه‌ها مانند ایام نوروز طی این مدت بیشترین مسافر را داشته و توانسته جایگاه خوبی بین مردم سایر مدهای حمل و نقل عمومی به دست آورد .

وی همچنین با اشاره به رشد قابل توجه کشور در بخش ناوگان هوایی و بهبود عمر آن طی مدت زمان اخیر خاطرنشان کرد : خوشبختانه در این مدت توانستیم در زمینه ناوبری هوایی خدمات خوبی در حوزه پروازهای عبوری که همگی دارای ابعاد استراتژیک ، امنیت ملی و سیاسی برای کشور بودند ارائه دهیم .

خدایی در ادامه ایران را در بخش حمل و نقل هوایی بین‌المللی به عنوان کشوری توانمند ، قابل اتکا و قابل اعتماد در شرایط بحرانی در منطقه اعلام کرد و افزود : این مهم در زمان خدمات‌رسانی ایران در بحران‌های هوایی نظیر سقوط هواپیمای مالزیایی در اوکراین ، بحران سوریه و عراق و همچنین اتفاقات به وجود آمده در قطر برهمگان ثابت شد .

قائم مقام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه سخنان خود ارتقای سیستم حمل و نقل هوایی با توجه به رشد جمعیت بالای کشورهای شرق ایران را یکی از چشم‌اندازهای اصلی سازمان در آینده اعلام کرد و گفت : درحال حاضر وجود شبکه فعال و پویای حمل و نقل هوایی داخلی کشور و برخورداری از بازار پروازهای متداول خارجی به دلیل وجود نیروهای تحصیل کرده و متخصص از نظر ایکائو از مزیت‌های غیرقابل رقابتی ایران در حوزه حمل و نقل هوایی نسبت به سایر کشورهای منطقه هستند که امری قابل توجه به شمار می‌رود .