نماینده ای‌تی‌آر خبر داد: ایران فقط تا پایان ۲۰۱۸ مجوز ورود هواپیما دارد

سرپرست ایران‌ایر: فاینانس خرید هواپیماهای ایرباس و بویینگ درحال نهایی‌شدن است

«ایران فقط تا پایان ۲۰۱۸ مجوز ورود هواپیما دارد» این خبر را درحالی نماینده ‌ای‌تی‌آر اعلام کرده که از ٢٠٠ هواپیمای خریداری‌شده توسط ایران تنها ٩ فروند آن وارد کشور شده و تکلیف ١٩١ فروند دیگر آن چندان مشخص نیست. هرچند مدیران صنعت هوایی کشور معتقدند، آمریکا نمی‌تواند مشکل چندانی برای قراردادهای هواپیما ایجاد کند و جذب فاینانس خرید هواپیما بزرگترین مشکلی است که امکان دارد برای این قراردادها ایجاد شود. به هر تقدیر تاکنون هواپیماهای برجامی نه با فاینانس‌های وعده داده شده که با اعتبار صندوق توسعه ملی خریداری شده‌اند. از محل قراردادهای هوایی پسابرجامی تاکنون ٣ فروند ایرباس و ۶ فروند ATR وارد ناوگان هما شده اما همه از محل مصوبه ٣٣٠‌میلیون دلاری هما از محل صندوق توسعه ملی خریداری شده است. هرچند که سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده که فاینانس خارجی تأمین مالی هواپیماهای ایرباس و بویینگ در شرف نهایی‌شدن است، اما هیچ توضیحی در رابطه با جزییات آن ارایه نشده است. او فقط به ذکر این جمله که «در بحث فاینانس این هواپیما و تأمین مالی برنامه‌ای از پیش تعیین‌شده داریم و برای تأمین فاینانس این هواپیماها (ATR) فاینانس از طریق منابع داخلی قابل تأمین است» بسنده کرد.
تعداد هواپیماهای تحویل‌شده از فرانسه
به ۹ فروند رسید
سرپرست هما در نشست خبری تحویل پنجمین و ششمین ‌ای‌تی‌آر با بیان این‌که هواپیمای‌ ای‌تی‌آر برای جغرافیای ایران مناسب بوده و حداقل مصرف سوخت و آلایندگی و سوانح از نظر تعداد تولیدشده و پرواز آن در دنیا و همچنین حداکثر ایمنی را داراست، افزود: تعداد هواپیماهای تحویل شده از فرانسه به ۹ فروند رسید.
به گفته او، بهره‌برداری از این هواپیما بسیار ساده بوده و نیاز به تجهیزات زمینی چندانی ندارد که می‌تواند در بسیاری از فرودگاه‌های مناطق محروم کشور
عملیاتی شود.
او با بیان این‌که شبکه پروازی برای ۶ فروند ‌ای‌تی‌آر هما درنظر گرفته شده، ادامه داد: تصمیم داریم در مناطقی که تقاضای سفر هوایی کمتر از ۱۰۰نفر است، از ‌ای‌تی‌آر استفاده کنیم که به همین منظور پروازهای منطقه‌ای را برای این هواپیما اختصاص خواهیم داد.
به گفته شرف‌بافی، شبکه جدید پروازهای منطقه‌ای برای برخی مسیرها طراحی شده و برای چند مسیر دیگر نیز در شرف طراحی است.
این مقام مسئول همچنین درخصوص پرداخت هزینه برای خرید این هواپیما گفت: برنامه از پیش تعیین‌شده برای فاینانس هواپیماهای ‌ای‌تی‌آر داریم و ۷ هواپیمایی که تابه‌حال وارد شده نقدا و از محل منابع داخلی تأمین شده‌اند، با وجود آن‌که خارجی‌ها علاقه‌مند به فاینانس خرید هواپیما برای ایران بودند، ولی ترجیح دادیم از محل منابع داخلی فاینانس شود، ضمن این‌که برای پرداخت منابع نیز مشکل نداشتیم و بعدا هم نخواهیم داشت.
سرپرست هما ادامه داد: با این حال برای ایرباس‌ها ترجیح می‌دهیم از فاینانس خارجی استفاده کنیم که تابه‌حال چند فاینانسور خارجی پیشنهادات خود را ارایه داده و درحال بررسی آنها هستیم. این روند درخصوص بویینگ نیز ادامه خواهد داشت.
در ادامه این نشست، میلکوپوری نماینده فروش شرکت‌ ای‌تی‌آر در خاورمیانه و شمال آفریقا درخصوص چالش فروش ‌ای‌تی‌آر به ایران اظهار داشت: ما از ابتدا با دفتر کنترل اموال خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) مواجه بودیم، اما هم پارامترهای بین‌المللی شفافی در این زمینه وجود دارد و هم شرایطی که در برجام ذکر شده، کاملا شفاف است.
او ادامه داد: درحال حاضر ریسک وجود دارد، ولی از روز اول نیز ریسک احتمال بازگشت تحریم‌ها هم وجود داشت، با این حال مطمئنیم که می‌توانیم تا حد ممکن تحویل ۱۴ فروند هواپیمای ‌ای‌تی‌آر باقیمانده را ادامه دهیم. نماینده‌ ای تی‌آر افزود: مجوز اوفک تا پایان ‌سال ۲۰۱۸ تاریخ دارد و این فرصت خوبی است که باقیمانده هواپیماها را تا این تاریخ به ایران تحویل دهیم.
به گفته نماینده ایتالیایی ‌ای‌تی‌آر، این شرکت قرار است علاوه بر فروش، کلیه خدمات پس از فروش هواپیماهای ‌ای‌تی‌آر به ایران را پشتیبانی کند.