مدیرکل فرودگاههای سیستان و بلوچستان گفت: پروازهای شرکت هواپیمایی اترک در مسیر تهران – زاهدان – تهران برقرار شد.

حسن اعرابی مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پرواز هر شب ساعت ۲۰:۳۰ فرودگاه مهرآباد را ترک می کند و ساعت ۲۲:۱۰ وارد فرودگاه بین المللی زاهدان می شود.
وی ادامه داد: این پرواز مجددا ساعت ۲۳:۱۵ فرودگاه زاهدان را به مقصد تهران ترک می کند.
وی گفت: در صورت استقبال مسافران پروازهای شرکت هواپیمایی اترک در مسیر تهران-زاهدان-تهران ادامه خواهد داشت.
مدیرکل فرودگاههای سیستان و بلوچستان افزود: با هدف تسهیل در رفت و آمد مسافران در مسیر یزد با هماهنگی های صورت گرفته با شرکت هواپیمایی آسمان پرواز در مسیر زاهدان – یزد – زاهدان از اواخر شهریور هر هفته شنبه ها برقرار شد که با توجه به کمبود مسافر احتمال لغو آن وجود دارد.
اعرابی مقدم تاکید کرد: برقراری هر مسیر پروازی جدید بستگی به استقبال مسافران دارد و در صورت نبود مسافر به تعداد کافی احتمال لغو این پروازها دور از انتظار نیست.
وی اظهار داشت: هم اینک شرکت های هواپیمایی آسمان، ایران ایر، ماهان، اترک، کیش ایر و قشم ایر جابجایی مسافر در مسیرهای هوایی سیستان و بلوچستان را بر عهده دارند.
وی گفت: بیش از ۱۵۰ پرواز هر هفته از فرودگاههای زاهدان، زابل، ایرانشهر و چابهار انجام می شود.
وی افزود: بیش از ۱۰۰ پرواز بین المللی در شبانه روز از آسمان زاهدان گذر می کنند که بیشتر این پروازها از اروپا به سمت آسیای جنوب شرقی است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با ۱۹ شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیکشهر، میرجاوه، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار و ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۴ نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی صنعت هواپیمایی کشور