بهترین شرکت هواپیمایی ایران از نظر مسافرین

همه افراد قبل از آنکه بخواهند بلیط هواپیمایی را بگیرند حتما به سوابق یک شرکت هواپیمایی توجه میکنند که در طول سفر با مشکلاتی مواجه نشوند و سفری ایمن به همراه بیادماندنی داشته باشند. در بررسی هایی که انجام میگیرد تکنولوژی، امکانات و خدماتی که هر کدام از هواپیماها به وسیله آنها رتبه بندی شده اند و کاربران نظرات خود را ارایه داده اند بررسی میگردد. در این مقاله قصد داریم با هم به سفری از بهترین شرکت های هواپیمایی ایران برویم و رتبه بندی هر کدام از شرکت های هواپیمایی ایرانی را مشخص نماییم. پس با مجموعه رویای شیرین همراه باشید.

بهترین شرکت هواپیمایی ایران ازنظر مسافرین

لیست شرکت های هواپیمایی ایران

در این قسمت میخواهیم لیست شرکت  های هواپیمایی ایرانی را به شما معرفی نماییم ولی لازم به ذکر است  این رتبه بندی بر اساس کیفیت و خدمات آن ها در نظر گرفته نشده اند و شما عزیزان میتوانید بر اساس نوع سوابق و تاسیس شرکت های هواپیمایی، آنها را بررسی نمایید. لازم به ذکر است برخی از شرکت های هواپیمایی به دلیل فعالیت بسیار کمی که دارند ما اسامی این شرکت های هواپیمایی را در این مقاله درج نکرده ایم. در اولویت های زیر به ترتیب شرکت های هواپیمایی قدیمی نوشته شده است. پیشنهاد میکنم حتما تا اخر این مقاله همراه ما باشید.

 1. شرکت هواپیمایی ایران ایر(هما)
 2. شرکت هواپیمایی ایران ایر تور
 3. شرکت هواپیمایی آسمان
 4. شرکت هواپیمایی کیش ایر
 5. شرکت هواپیمایی ساها
 6. شرکت هواپیمایی ماهان
 7. شرکت هواپیمایی کارون
 8. شرکت هواپیمایی کاسپین
 9. شرکت هواپیمایی قشم
 10. شرکت هواپیمایی تفتان
 11. شرکت هواپیمایی زاگرس
 12. شرکت هواپیمایی تابان
 13. شرکت هواپیمایی معراج
 14. شرکت هواپیمایی آتا
 15. شرکت هواپیمایی اترک
 16. شرکت هواپیمایی سپهران

رتبه بندی بهترین شرکت های هواپیمایی

همیشه رتبه بندی شرکت های هواپیمایی با توجه به قدمت آنها تعیین نمیگردد بلکه بر اساس استانداردهای تعیین شده رتبه بندی میشوند، این استانداردها شامل کیفیت هواپیماهای ناوگان هواپیمایی، تکنولوژی های مورد استفاده، خدماتی که به مشتریان ارائه داده میشود به همراه رضایت مشتریان میباشد.

شرکت هواپیمایی ایران ایر( هما)

همانطور که میدانید و تا بحال نام شرکت هواپیمایی ایران ایر( هما) را بسیار شنیده اید. این شرکت هواپیمایی یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین شرکت های هواپیمایی میباشد که به دلیل وجود ناوگان های بسیار بزرگی که دارد طرفداران بسیاری بین مسافران داخلی و مسافران خارجی دارند.  این شرکت هواپیمایی به دلیل آنکه با استانداردهای بین المللی تنظیم شده است، سبب میگردد تا شرکت هواپیمایی ایران ایر( هما) یکی از محبوب ترین شرکت های هواپیمایی محسوب گردد. ایران ایر(هما)دارای 43 هواپیما با تکنولوژی های بسیار پیشرفته است که رتبه اول در رضایتمندی مشتری را دارد. برخی امکانات این شرکت هواپیمایی عبارتند از:

 • تهیه نمودن سرویس های غذایی مطابق با استاندارهای تعیین شده
 • وجود تنوع و کیفیت غذایی بسیار متنوع و گسترده
 • وجود صندلی های اکونومی و فضای بسیار مناسب جهت استراحت نمودن مسافران در حین پرواز
 • مسافران میتوانند صندلی های خود را با توجه به نیاز خود تنظیم نمایند.
 • در حین سفر مهمانداران به صورت تمام وقت پاسخگوی سوال مسافران هستند.
 • برقراری آرامش و ایجاد دلگرمی برای مسافران در طول سفر
 • وجود کیترینگ های بسیار با کیفیت و سرویس غذای بسیار ایده آل
 • یکی دیگر از مزیت های این شرکت هواپیمایی این است که هنگام تهیه بلیط هواپیمایی شهرهای مختلف میتوانید به انتخاب خود منوی غذایی، سرو غذا، ظروف دلخواه و حتی دریافت پک هدیه سفر خدماتی دیگر از جمله زعفران بسته بندی شده نیز از دیگر خدمات ایران ایر میباشد.

شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان از شرکت های هواپیمایی بسیار مجهز میباشد که مجهزترین مسیرهای پروازی در ایران را در اختیار دارد. توریست های خارجی ترجیح میدهند که در سفر به ایران با شرکت هواپیمایی ماهان، به ایران سفر کنند همین دلیل باعث میگردد تا این شرکت هواپیمایی از ایرلاین های خارجی به دفعات زیاد الگو بردارند. یکی از مزیت های استفاده از شرکت هواپیمایی ماهان این است که در صورت هرگونه تغییرات احتمالی در پروازها با پیامک و ایمل فرستادن به مسافران آنها را از تغییرات احتمالی پیش آمده آگاه میسازد ودیگر مزیت آن این است که امکان سفارش دادن غذاهای مخصوص برای مسافران در پروازهای خارجی را تا حداقل 72 ساعت فراهم میسازد. کابین های این شرکت هواپیمایی دارای فضای استراحت و صندلی های قابل تنظیم است و میتوانید با استفاده از فیلم هایی که توسط مهمانداران ارایه میگردد، به وسیله سیستم پخش DVD/MP3، شنیدن انواع موسیقی به همراه مشاهده فیلم در پروازهای بالای سه ساعت را برای مسافران خود فراهم نماید. وجود ناوگان های قدرتمند در این شرکت هواپیمایی سبب افتخار این شرکت است.

شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی آتا یکی از شرکت های هواپیمایی ایمن است که دارای برنامه منظمی میباشد تاکنون گزارشی از حوادثی که منجر به مرگ و یا حادثه در این شرکت هواپیمایی رخ دهد مشاهده نشده است و تنها 5 حادثه از آغاز فعالیت این شرکت تا الان گزارش شده است. که هیچ کدام از آنها منجر به مرگ نشده اند.شرکت هواپیمایی آتا با در نظر گرفتن 13 هواپیمای بویینگ هر روزه پروازهای داخلی و خارجی زیادی را انجام میدهد. این شرکت خصوصی یکی از چهارمین ایرلاین برتر در کشور است.

شرکت هواپیمایی آتا

شرکت هواپیمایی کیش ایر

این شرکت هواپیمایی دارای ناوگان های بسیار قدرتمندی میباشند که نوع و مدل هواپیمای آنها بر کیفیت خدمات ارایه شده مسافران بسیار تاثیر گذار است. در گذشته هواپیمایی کیش ایر از دو فروند هواپیمایی مسافربری توپولوف استفاده میکرد اما به دلیل ممنوعیت استفاده از این هواپیما در خطوط هوایی این شرکت هواپیمایی کیش ایر این دو فروند هواپیما را از ناوگان هوایی خود حذف نموده و هواپیماهای جدیدی را جایگزین آن کرد. از جمله ویژگی هایی که این شرکت هواپیمایی را در رتبه های بالاتر قرار داده است وجود کیفیت بسیار عالی غذاهای آن است. کیترینگ این شرکت هواپیمایی ذایقه ایرانی را در سنت غذایی خود قرار داده است و با پیروی نمودن استانداردهای جهانی سرویس غذای مطلوبی را برای مسافران خود در نظر گرفته است. این کیترینگ حاضر است  10 هزار سرویس غذایی  را در روزتولید نماید و با در اختیار داشتن کادر مجرب از 100 متخصص تغذیه،که هم اکنون در دو مرکز تهران و کیش مشغول به فعالیت و خدمت رسانی به مسافران خود میباشند.

شرکت هواپیمایی کیش ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر نیز یکی از شرکت های بسیار محبوب هواپیمایی میباشد که در ابتدای فعالیت خود تنها تعداد کمی هواپیما در اختیار داشت اما بعد از گذ زمان  این شرکت هواپیمایی ناوگان خود را به 7 هواپیما رساند. لازم به ذکر است مالکیت شرکت هواپیمایی قشم ایر در ابتدا بانام فراز فشم بود که در سال 1388 به شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم رسید و در سال 93 این شرکت هواپیمایی به وزارت نفت واگذار گردید و نام آن به قشم ایر تغییر نمود. خدماتی که اقشم ایر برای مسافران خود در نظر گرفت باعث شد تا یکی از محبوب ترین شرکت های هواپیمایی به حساب آید. لازم به ذکر است این شرکت هواپیمایی یک هواپیمای اختصاصی برای باشگاه پرسپولیس در نظر گرفت که محبوبیت خود را بیشتر نمود.

شرکت هواپیمایی قشم ایر

شرکت هواپیمایی معراج

از جمله شرکت های هواپیمایی میتوان به شرکت هواپیمایی معراج اشاره نمود که به دلیل تاخیر اندکی که دارد از محبوب ترین شرکت های هواپیمایی میباشد این شرکت توانسته است مقاصد گسترده ای در  پروازهای داخل و خارجی داشته باشد و دارای ناوگان های نسبتا بزرگی است که محبوبیت این شرکت هواپیمایی را چند برابر میکند. این شرکت دارای گواهینامه مدیریت تداوم صلاحیت پروازی بوده و برای برای اولین بار توسط این شرکت هواپیمایی به دست آمد. از جمله خدمات ارایه دهنده دراین مجموعه وجود خدمات غذاییاز جمله کیترینگ ها میباشد که دارای غذاهای بسیار با کیفیت بوده که رضایت مسافران زیادی را به خود جلب نموده است.

شرکت هواپیمایی معراج

شرکت هواپیمایی آسمان

اخرین شرکت هواپیمایی که میتوان به آن اشاره نمود، شرکت هواپیمایی آسمان میباشد که از ادغام 4 ایرلاین به وجود آمده است. که از جمله بزرگترین شرکت های هواپیمایی کشور است که تا به الان 33 فروند هواپیما را دراسمان دارد که 40 مقصد داخلی و 13 مقصد خارجی دارد. این شرکت در زمینه افزایش تعداد نیرو و کارکنان خود به نسبت شرکت هواپیمایی دیگر پیشرفت بسزایی داشته است و میزان رضایتمندی در این شرکت هواپیمایی نیز بالا میباشد.

شرکت هواپیمایی آسمان